DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O nás

    Kapela FUTRO vznikla v roce 2008 na půdě Základní umělecké školy ve Zbiroze pod vedením pana učitele Miroslava Volfa. Původně koncertovala pod názvem Crazy ladies Volf´s band v tomto složení a nástrojovém obsazení: Michaela Krabcová (bicí, vokály), Zuzana Palková (doprovodná kytara), Johanka Štíchová (baskytara, vokály), Miroslava Volfová (zpěv a saxofon) a pan učitel Miroslav Volf (sólová kytara).

    Většina z prvních vystoupení se konala ve zbirožském zimním kině při školních akcích. Z počátku kapela neměla velkou iniciativu koncertovat, spíše se soustředila na souhru a na rozšíření repertoáru. V této době jí zázemí, zejména prostory pro zkoušení, poskytovala ZUŠ. Později se k původním členům přidala druhá kytaristka Aneta Medunová a postupem času kapela CLVB začala vystupovat na různých společenských akcích nejen ve Zbiroze.
    Během let se kapela vrátila k původní sestavě a s tím přišel i nový název - FUTRO.
Prošla si mnohými změnami, které se týkaly hlavně nástrojového obsazení jednotlivých členů, ale i obsazení sestavy. Johanku Štíchovou, která v kapele posléze hrála na klávesy, vystřídala Veronika Krumhanzlová. Verča s kapelou hrála od začátku roku 2017 až do konce roku 2019, kdy se obsazení kapely opět změnilo a novou klávesistkou se poté stala Eva Kroftová.

    V současné době v repertoáru kapely najdete české i zahraniční písně od lidových až po rockové pecky. Kapelu FUTRO můžete slyšet na maturitních plesech, zábavách, svatbách či firemních večírcích.